czwartek, 25 kwietnia, 2024

„Ruszamy z bazy pod starą giwerą”

W minioną sobotę, 21 października Namiestnictwo Zuchowe „Bractwo Starego Dębu” zainaugurowało kolejny rok harcerski 2017/2018.

W tym roku nasze dzielne zuchy bawiły się w poszukiwaczy skarbu. Każda z gromad  otrzymała list od starego pirata Jednookiego Billa. W liście tym J-Bill zdradził zuchom tajemnicę, że w trakcie swoich pirackich wypraw, zdobył kiedyś „coś”,co należało do jakiegoś zuchowego rodu. Ukrył to „coś” w tajemniczym miejscu. Podczas całodniowej wędrówki zuchy wzięły udział w zajęciach przygotowanych przez Muzeum Powstań Śląskich zajęciach a następnie wyruszyły na trasę,by realizować kolejne zadania. Poszczególne elementy zabawy  nawiązywały do punktów Prawa Zucha – „Zuch jest dzielny” oraz „Zuch kocha Boga i Polskę”.

Serdecznie dziękujemy druhnie Karolinie Trychcie i druhowi Adamowi Malarzowi za przygotowanie imprezy, a wszystkim drużynowym i zuchom za wspaniałą zabawę.

Foto relacja z imprezy znajduje się na stronie:

Zuchowy Start