Jak zapisać dziecko do ZHP?

Misją Związku Harcerstwa Polskiego jest wychowanie młodego człowieka, czyli wspieranie go we wszechstronnym rozwoju i kształtowaniu charakteru przez stawianie wyzwań.

Swoją przygodę z naszą organizacją może rozpocząć każda osoba wyrażająca na to chęć. Harcerstwo jest wspaniałą przygodę, sposobem na życie oraz możliwością nabycia wielu umiejętności. To wszystko dzieje się dzięki organizowanym przez nas biwakom, rajdom, obozom oraz zbiórkom, które odbywają się w drużynach, gromadach i załogach.

Wymienione jednostki pracują w oparciu o cztery metodyki, odpowiednich dla danego wieku. Swoją działalność prowadzą one przy szkołach na terenie Chorzowa i Świętochłowic.

 

Przedziały wiekowe:

  Klasa 1-3 SP – swoją przygodę z harcerstwem możesz rozpocząć w gromadzie zuchowej
  Klasa 4-6 SP – w takim wieku można przystąpić do jednej z drużyn harcerskich
  Klasa 7-8 SP – dla osób w tym wieku najodpowiedniejsze są drużyny starszoharcerskie
  Szkoła średnia – w tym wieku możesz rozpocząć swoją działalność w drużynie wędrowniczej

 

Co zrobić, żeby zapisać dziecko do ZHP?

  Określ wiek dziecka, a następnie wybierz gromadę, drużynę lub załogę do której przystąpi Twoja pociecha. Zajrzyj na podstrony poświęcone naszym środowiskom, gdzie znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące wspominanych jednostek: imię i nazwisko drużynowych, dni i godziny zbiórek, a także szkoły przy których działają. Jeżeli masz problem z wyborem jednostki, to skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo pod adresem chorzow@zhp.pl

  Wyślij dziecko na zbiórkę do wybranej jednostki. Jej drużynowy/załogowy udzieli Ci wszystkich dalszych informacji.

  Wypełnij deklarację członkowską.