poniedziałek, 29 kwietnia, 2024

Zimowy Zlot Chorągwi Śląskiej

Serdecznie zapraszamy chorzowskie gromady i drużyny do udziału w dniu 24.02.2018r. w Zimowym Zlocie Chorągwi Śląskiej.

Zimowy Zlot Chorągwi Śląskiej ZHP odbywa się pod honorowym patronatem arcybiskupa Wiktora Skworca – Metropolity katowickiego oraz
prezydenta Piekar Śląskich – Pani Sławy Umińskiej – Duraj

• Cel:
    Celem Zlotu jest zawierzenie opiece Najświętszej Marii Panny – Matce Boskiej Piekarskiej Harcerzy i Harcerek z Chorągwi Śląskiej Związku Harcerstwa Polskiego w 100 –lecie utworzenia ZHP, upamiętnienie 100-lecia powstania Związku Harcerstwa Polskiego oraz przygotowanie do wprowadzenia relikwii błogosławionego Wincentego Stefana Frelichowskiego – patrona polskich harcerzy do Sanktuarium Piekarskiego.
  • Termin i miejsce:
    Zlot odbędzie się w dniu 24.02.2018r. w Piekarach Śląskich

W dniu 24 lutego 2018 (tj. w sobotę) o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Św. pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Seniora Damiana Zimonia – Laureata Wyróżnienia Niezawodny Przyjaciel Związku Harcerstwa Polskiego podczas, której śląscy harcerze dokonają aktu zawierzenia Marce Bożej oraz uczczą relikwie patrona polskich harcerzy bł. Wincentego Stefana Frelichowskiego – druha Wicka.

• Organizator :
    Organizatorem Zlotu jest Chorągiew Śląska Związku Harcerstwa Polskiego
    w Katowicach. Organizatorem obchodów religijnych są wspólnie: Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej, Stowarzyszenie Skauci Europy oraz Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Śląska.
  • Odpłatność:
    Odpłatność za udział w Zlocie wynosi 20 zł. Obejmuje koszty: transportu,  ciepłego posiłku, herbaty, dostępu do wrzątku, materiałów programowych, itp. Odpłatność należy przelać na konto Komendy Hufca do dnia 15 lutego br.
  • Zgłoszenia:
    Zgłoszenia na  specjalnym formularzu  do 10.02.2018r. formularz zgłoszeniowy
  • Ramowy program Zlotu

sobota, 24.02.2018 r.

8.00 – 9.30 Rejestracja uczestników w Biurze Zlotu na Rajskim Placu
w Piekarach Śląskich
9.45 – 9.55 Ustawienie w szyku apelowym na Rajskim Placu
10.00 – 10.45 Wspólny uroczysty apel organizacji harcerskich oraz zaproszonych gości
10.45 – 11.00 Przejście do Bazyliki Piekarskiej
11.00 – 12.00 Msza Św. pod z udziałem relikwii patrona polskich
12.00 – 12.30 Odprawa Szefów Reprezentacji Hufcowych Chorągwi Śląskiej na Placu Rajskim przy Bazylice
12.30 – 16.30 Zajęcia programowe w grupach wiekowych z przerwą na ciepły posiłek
16. 30 – 17.00 Pożegnalny krąg przy Pomniku Jana Pawła II i zakończenie Zlotu

Zuchy zapraszamy do udziału w turnieju pod nazwą „O tarczę Antka Cwaniaka”

Harcerzom i harcerzom starszym proponujemy grę miejską oparta o historię i tradycję harcerstwa, Dzień Myśli Braterskiej oraz o mało czasem znane atrakcje Piekar Śląskich

Wędrowników zapraszamy do udziału w grze zawierającej w sobie wszystkie ważne elementy ruchu wędrowniczego – wyczynu, służby i samorozwoju.