piątek, 19 kwietnia, 2024

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Chorzowa

Wczoraj reprezentacja naszego Hufca odebrała z Piekar Śląskich Betlejemskie Światło Pokoju.

Reprezentacja naszego Hufca w składzie: Komendant Hufca – phm. Wojciech Czaputa, Drużynowa 117 KDH „Iskra” pwd. Weronika Walenciak, Drużynowa 137 KDH „Watra” im. Obrońców Wieży Spadochronowej dh. Patrycja Brol oraz harcerka 110 KDH „Szare Szeregi” im. T. Zawadzkiego „Zośka” dh. Kinga Kardasz wybrała się do Piekar Śląskich po odbiór ognia betlejemskiego.

Całość rozpoczęła się eucharystią w piekarskiej bazylice, a następnie odbył się apel podczas którego doszło do przekazania światła przez Komendantkę Chorągwi Śląskiej hm. Annę Peterko poszczególnym hufcom. W uroczystości brały udział także władze miasta Piekary Śląskie na czele z Prezydent Miasta – Sławą Umińską Duraj.