niedziela, 28 kwietnia, 2024

Hufiec z Chorzowa – wiara morowa!

W dniach 17-19 czerwca odbył się Zlot Hufca Chorzów, w który zbył częścią obchodów z okazji 95-lecia Hufca ZHP Chorzów  oraz 45-lecia nadania Hufcowi imienia Obrońców Chorzowa. W Zlocie wzięła udział większość jednostek naszego hufca. Piątkowy wieczór upłynął nam na  Festiwalu Kultury Harcerskiej „Piosenki ze starego plecaka”, podczas którego drużyny i gromady prezentowały się w konkursach: piosenki harcerskiej/zuchowej – wybranej przez gromadę, drużynę, załogę,   piosenki „Ze starego plecaka”,   filmowym – nawiązującym do motta przewodniego festiwalu oraz konkursie fotograficznym.

W sobotę odbyła się całodniowa gra HiT, czyli Historia i Tradycja, podczas której uczestnicy musieli wykonać wiele zadań oraz skorzystać z urodzinowych atrakcji, do których zaliczyć można przejazd kolejką Elką czy zabawy w Wesołym Miasteczku. Wieczorem pomimo dużego zmęczenia odbył się kominek „Harcerski turniej”. Na zakończenie Zlotu, w niedzielny poranek dokonano podsumowania oraz wręczono dyplomy i czeki najlepszym drużynom zlotowym.

Z prawdziwą przyjemnością oznajmiamy, że:

I miejsce zdobyła Załoga 110 „Szotmeni”

II miejsce zdobyła 115 KDH „Krąg’

III miejsce zdobyli: 8 ŚGZ „Skrzydlaci Przyjaciele” oraz 117 KDH „Iskra” w zjednoczonych siłach ze 128 KDH „Skauci”.

Gratulujemy zwycięzcom! Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za wspaniałą postawę oraz aktywny udział w zajęciach, a całej kadrze instruktorskiej za trud i zaangażowanie w przeprowadzenie Zlotu Hufca.