poniedziałek, 29 kwietnia, 2024

W kręgu Wodzów

Misją ZHP jest wychowywanie młodego człowieka, czyli wspieranie go we wszechstronnym rozwoju i kształtowaniu charakteru przez stawianie wyzwań.
Wielki wychowawca Janusz Korczak, w liście do jednego ze swoich wychowawców napisał takie słowa: „Bądź sobą – szukaj własnej drogi.
Poznaj siebie, zanim zechcesz dzieci poznać. Zdaj sobie sprawę z tego, do czego sam jesteś zdolny, zanim dzieciom zaczniesz wykreślać zakres ich praw i obowiązków. Ze wszystkich sam jesteś dzieckiem, które musisz poznać, wychować i wykształcić przede wszystkim”.
To trudne, wymagające wyzwanie … ale każdy instruktor, a zwłaszcza drużynowy, musi być świadomym wychowawcą, przygotowanym do realizacji tej misji. Naszym zadaniem jest przygotowanie Was do podjęcia tego wyzwania.

Zapraszamy więc do uczestnictwa i przeżycia naszego kursu – Kursu Przewodnikowskiego
„W kręgu Wodzów”. Wejdź do kręgu wodzów – instruktorów przygotowanych do pełnienia jakże zaszczytnej służby.

Przygotowujemy kurs jedyny w swoim rodzaju, kurs pełen magii harcerstwa, kurs na którym będziemy odkrywać w praktyce i na własnej skórze jak ważnym jest bycie świadomym instruktorem. Kurs, który ma być mocnym impulsem do pracy nad sobą i do doskonalenia się w instruktorskiej służbie. W końcu kurs, który będzie przygodą i wyzwaniem.

Kurs odbędzie się w formie trzech weekendowych spotkań:
10 – 12 marzec 2017;
24 – 26 marzec 2017;
31 marzec – 2 kwietnia 2017.

Odpłatność za kurs wynosi 60,00 zł. Uczestnikiem kursu może być osoba w wieku co najmniej 16 lat (rocznikowo), a osoba niepełnoletnia będzie musiała przedstawić pisemna zgodę rodziców lub prawnych opiekunów. Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem elektronicznego formularza zgłoszeniowego https://wkreguwodzow.zgloszenia24.pl/ do 28 lutego 2017r.
W razie wątpliwości lub jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt mailowy na adres zkk.chorzow@gmail.com
Czekamy na Ciebie!

Czuwaj! – Kadra kursu