niedziela, 12 maja, 2024

ODWAŻNIE TWÓRZMY POKÓJ

„Odważnie twórzmy pokój” to hasło przyświecające tegorocznej sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju. Już po raz dwudziesty szósty harcerze i harcerki są strażnikami światła, które jest symbolem nadziei i pokoju między narodami. W minioną niedzielę 11 grudnia br. reprezentacja hufca wyjechała do Krakowa, by wziąć udział w uroczystym przekazaniu Betlejemskiego Światła Pokoju. Wyjazd do Krakowa był również okazją do poznania kilku ciekawych miejsc, szczególnie dla tych osób, które po raz pierwszy gościły w grodzie Kraka. Uczestnikom udało się zobaczyć między innymi: słynnego Wawelskiego Smoka, Zamek Królewski na Wawelu, Barbakan, Bramę Floriańską czy też Rynek Główny. Najważniejszym dla nas jednak wydarzeniem był: udział w apelu na apelu harcerskim na wzgórzu wawelskim, udział w Mszy Św. w Katedrze Wawelskiej oraz w samej uroczystości przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju, która odbyła się pod Ratuszem na Rynku Głównym. Wyjazd do Krakowa na pewno na długo zostanie nam w pamięci, jako wielkie harcerskie święto. Słowa, czy też zdjęcia nie są wstanie oddać tej atmosfery, której mogliśmy doznać w gronie kilku tysięcy zuchów , harcerzy i instruktorów.

Fotorelacja, znajduje się tutaj